Přípravy a výcvik

 

Na lovecký výcvik dojíždíme každých 14 dní do Těšan, kde se postupně připravujeme ke zkouškám.

První hodiny - APORT + vlečky, DOWN

První asi 3 hodiny jsme dělali aport, nejprve držení (povel DRŽ) a předávání (povel PUSŤ). V tomto nebyl skoro žádný problém a Garp brzy pochopil, co se po něm chce. Naším dalším úkolem bylo braní aportu ze země, tohle nám trvalo (podle mě) trochu dýl, ale Jaromír říkal, že je Garp úžasný a že mu to jde perfektně :P. Následně jsme přešli na zvěř, která byla pro Garpa to pravé ořechové. Dělali jsme vlečky, kde mě velmi, velmi překvapil! Hned na první pokus vyběhl po stopě a předával zvěř! Pro mě to bylo něco neuvěřitelného, myslela jsem, že se s tím budeme trápit mnohem více..zkrátka je to talent :). Down zvládl taky celkem fajn a nyní jsme ve fázi, kdy učím down na dálku na písknutí :).

Hodina VYSTAVOVÁNÍ

Začali jsme s vystavováním holuba. Nejprve jsme se snažili zaujmout novým pachem ,a pak jsme začali pomalu postupovat k holubovi. Hned na druhý pokus Garp vystavil, ale po vypuštění holuba z klece jsem měla co dělat, abych ten tah ustála :). Další pokusy už byly lepší. 

Nyní se snažíme chodit co nejvíce do zvěře a snažíme se najít, co nejlepší podmínky pro vystavování, jenže vzhledem k množství zvěře v nejbližším okolí, to není žádná hitparáda. :(....snad se nám poštěstí a brzo se k bažantům a zajícům dostaneme blíž :).

Učení SYSTÉMU HLEDÁNÍ v poli

I tuhle disciplínu Garp pochopil už na hodině v Těšanech, kde projevil chuť a snažil se se mnou spolupracovat (skvěle reagoval na hvizd a ukázání směru hledání), dokonce se mi ho podařilo na dálku zadaunovat a odvolávat, když bezhlavě pádil po stopě, na kterou narazil.

 

Všechno je hlavně o cviku a času, který je nutný k ideálním výkonům a já rozhodně nikam nebudu spěchat, takže vše bude záležet na Garpovi, na jeho chuti a ochotě. :)

 

Garpík je v mých očích úžasné stvoření plné chuti, radosti, energie a neuvěřitelné síly. Před každou vlečkou se může zbláznit a já mám co dělat, abych ho vůbec udržela a dovedla k začátku stopy. Je pečlivý, všechny stopy (i ty, na jejichž konci už žádná zvěř není) projde znova, co kdyby náhodou..:) Podává skvělé výkony a díky tomu věřím, že to dotáhne daleko..doufám..