In memoriam

Německý špis střední DÁŠA

Dášenka byla taková malá kulička.Moc hodná a věrná. Byla slepá na jedno možná i na druhé oko, hluchá a ochrnutá na zadní nohy.Tohle se s ní táhlo už od 13.ho roku, ale pořád se nevzdávala a bojivala dál. Po roce jsem objevila na jejím břiše bouli. Jeli jsme k veterináři, ale on nám řekl, že je to jen tuková boule a není se čeho bát. Vzali jsme to na vědomí, ale bouliček přibývalo. Nakonec až jí jedna z nich praskla a my jsme museli opět na veterinu tak nám doktor řekl, že jsou to nádory na mléčné žláze. A s tím klesala její váha a chably svaly. Den ode dne více spala a skoro nejedla. Proto jsme naznali, že už ji trápit nebudeme a zavezli jsme ji na veterinu a tam ji pan doktor uložil do posledního dlouhého spánku. Její normální váha bývala kolem 15kg nyní její váha byla pouhých 7kg! Prý už neměla žádnou šanci a dříve nebo později by nás stejně opustila. I tak jsme s ní zažili bezvadné chvílie, například grilování,tenis ,ale především krásné dlouhé procházky. Chtěla bych jí jen říct: ,,Nikdy na tebe nezapomeneme a vždy budeš jeden z těch nejlepších pejsků které jsme kdy měli" Byla to pro mě čest s tebou vyrůstat a myslím, že právě ty jsi ve mě vybudovala tak velikou lásku ke psům.

Labradorský retrívr Rachel

Rachel byla naše první kamarádka,moc moji Lauru naučila a spolu s její paničkou tvořily nerozlučnou dvojici.Moc na ni vzpomínáme a často myslíme na chvíle které jsme s ní strávily.Byla to fenka s PP z CHS Muchova bouda.Rachel zemřela v roce 2007 v necelém roce po tragickém střetu s autem.

Korely bělohlavé Ferda I. a Ferda II.

Obě korely měly šedou barvu s bílými znaky.Byly velmi aktivní,chytré a akční.FerdaI. zemřel v roce 2007 a příčinou byl cizípředmět, který mu uvízl ve voleti a zabranoval příjmu potravy. Ferda II. zemřel na jaře roku 2008 na neznámou nemoc.Již před ní byl třikrát nachlazen, ale vždy vyhrál. na oba kamarády budeme v radostí vzpomínat a zůstanou v našich srdcích.