Výstava psů bez PP a voříšků - Hranice na Moravě

31.08.2009 10:47

22.8. jsme vyrazili na další Výstavu psů bez PP a voříšků. Tahle se konala v Hranicích na Moravě, takže docela daleko od domova.

Konala se na kraji města v příjemném prostředí. Organizace byla dobrá. Čekalo na nás poměrně dost sponzorských darů. Ale naše dobrá nálada nás opustila, když jsme otevřeli výstavní katalog. :o( Byla zde napsaná skupina RETRÍVŘI a v ní jen samí Labradoři a vedle další skupina a to RETRÍVŘI, SLÍDIČI A HONIČI a bohužel do této kategorie jsme byly zařazené. V naší skupině byla mladičká retrívří slečna (10 měsíců), bígl, kokršpaněl a český strakatý pes. Takže jsem moc nedoufala v dobrý výsledek. Kokr co byl s námi v kruhu, vyhrál minulý rok 1. místo na voříškiádě ve Zlíně..když ho rozhodčí přiřadili do naší skupiny -do skupiny retrívrů a my jsme díky němu skončili na 2. místě.

Posuzování nevím jak zhodnotit, protože se mi jednoznačně nejvíce líbil styl, který upřednostňují ve Zlíně a dost se to podobá klasické výstavě, takže všechno tak nějak srovnávám a tohle na mě moc dojem neudělalo. O to by, ale tolik nešlo, ale to zařazení na našem dojmu udělalo dost. Každopádně jsme samozřejmě fandily Chessimu v kruhu labíků. Ten suveréně vyhrál první místo a dostal do své sbírky další medaili :)! Takže moc GRATULUJEME. U nás to bylo horší, přesně jak jsem předpokládala. Na prvním místě se umístil kokršpaněl (opět), na druhém český strakatý pes ( kterému rozhodčí řekl, že na druhé místo dává typické české plemeno a že ho viděl v černé variantě a moc se mu to líbilo)  a třetí to už bylo jasné, že naše nebude..dal ho totiž bíglovi. Holt jsme na této výstavě moc neuspěly, ale pro nás není důležité, aby nám někdo potvrzoval, že je Lauris krásná a kdo ví co ještě :o) , důležité je, že my to víme, tak nač si to ještě potvrďovat ještě takhle :). Z kruhu jsme odcházely celkem zklamané, protože jsme jely takovou dálku a dopadlo to takhle. Náladu nám, ale zvedl jeden mladý pár s nádherným goldenem s PP. Prý nás celou dobu sledovali a rozhodně by zamíchali pořadím :). Dál chválili její osvalení a hned nám řekli, že jistě chodíme dost často plavat, když je tak vypracovaná . To mě potěšilo, protože to byl takový balzám pro uši. Jediné v čem by mě opravili, že prý Laurince dávám nohy dost dozadu. (Ono docela záleží na povrchu. Místo, kde jsem ji stavěla do postoje, bylo jakési hrbolaté a Lauris mi tam nechtěla stát, proto je ten postoj takový vyvyklaný :D).

No těšíme se asi na poslední výstavu v tomto roce, Výstavu psů bez PP a voříšků v Blansku (6.9.) , kde doufáme, že se nám konečně zase zadaří :o). Jinak další novinkou je to, že 4.10. vyrážíme do Blanska plnit zkoušku ZOP. Tak snad to taky dobře dopadne :)