Speciální výstava KCHVO 9.5.09

09.05.2009 18:03

8.5. panička slavila narozeniny a její rodina a kamarádi na ni nezapomněli. Dostala knížku ,,50 her se psem" takže o zábavu máme postaráno a od Terči a Chessiho dostala knížku ,,Výchova a výcvik loveckých psů" což mě i ji mooc potěšilo. Takže mooc děkujeme!

9.5. na tento den jsem se strašně dlouho těšila. Konala se totiž speciální výstava výmaráků ve Volském žlabu nedaleko od Přibyslavi. Cesta byla dlouhá, ale s Terčou od Chessiho jsme si parádně pokecaly, takže nám to rychle uteklo. Obora byla v údolí mezi lesy v krásném prostředí. Těšila jsem se hlavně na setkání našich internetových kamarádek a zkouknutí těch nádherných zvířat. Potkaly jsme tam spostu odchovánků ze Sirius novy a s některými pánečky výmaráků jsme si pěkně pokecaly. Byl to den na, který jsem se právem těšila..protože, kdy se vám poštěstí vidět tolik nádherných tvorečků vedle sebe.?Bohužel nám na výstavě chyběly naše veliké favoritky Eliška s Ginou. Ty si užívaly výstav někde jinde a já pevně věřím, že se jim to taky moc povedlo a domů si odvezly co nejlepší hodnocení. Všem moc gratuluju a těm se, kterými jsem se aspoń trochu seznámila, chci poděkovat za super strávený den!

 Jinak po dlouhé době jsme s Laurinkou zkoušely poslušnost. K mému udivení Laura makala jako nikdy :-). Nic jí za dobu bez cvičení z hlavy neuteklo. Obraty u nohy dělala snad líp než kdy jindy a chůze bez vodítka byla taky moc dobrá. Odložení v leže i ve stoje i v sedě zvládla velice dobře. Aport překvapivě velmi pěkně provedený - nedělala žádnou procedůru jako na modelingu :D, nabrala krok na povel ,,ke mě" a šla přímou čarou za mnou a nádherně předsedla. Moc mě to potěšilo a zítra pokud bude ochota našeho řidiče, tak si vyjedeme na cvičák. :D

Po výcviku jsme zkoušely chůzi v kruhu a postoj, aby jsme trochu oživily paměť na Výstavu psů bez PP v Bohdalicích a hned den po té ve Zlíně. Ať už dopadneme jakkoli, tak to bude aspoň další zkušenost do počtu. Oba dny strávíme ve společnosti Terez a Chessiho -což nás moc těší.

postoj 2,5 roku

Pak jsme se stavily vyzvědět, jak to mají páníčci Diny (NOK) s výcvikem aportu v plánu. Pro ty kdo neví o co se jedná : Paníčci Diny nás požádali o výcvik aportu s tím, že žádný zkušený výcvikář to nezvládl. No nevíme co dokážeme, ale za zkoušku nic nedáme! Při nejmenším to bude další zkušenst s ohařem. Takže Dinuška momentálně hárá, takže počkáme aspoň 14dní a pak se uvidí. O výcvik zájem mají a pokud mě feňule bude poslouchat jsou mi ji ochotni půjčit na  samostatný výcvik bez jejich dozoru, což by pro mě bylo lepší. No uvidíme co se s Dinuš dá dělat. Tak držte palečky a pacičky :)