Smršť informací a fotek

28.04.2009 17:23

Takže možná bych měla nejdříve začít tím, proč jsme sem dlouhou dobu nedávaly fotky ani žádné info. No jelikož minulý týden byl pro paničku docela stresující a plný napětí, tak na stránečky neměla ani pomyšlení..no na mě jo..venku jsme byly každý den. Pak nám týden nešel internet, doufám, že teď už to bude bez probémů!!!!

 22.4. měla totiž pohovor na SŠ zdravotnické ve Vyškově a ikdyž bylo vlastně úplně jasné, že ji tam vezmou, tak měla strach. No přišla tam a věřím tomu, že ji spadl kámen ze srdce. Hlásila se na lyceum i na asistenta. Nakonec byla v na lyceum vybrána jako 5. z 47 ( škola přijímala 30) a na asistenta 1., ale z kolika to už nevím. Každopádně teda 1.9. nastoupí opět do Vyškova, což je pro mě a pro budoucí výmarku super!   Jen tak pro zajímavost, prý nebude povinná VŠ pro zdravotní sestry. Tak uvidíme.., ale pokud to jen půjde, tak na tu VŠ chce panička jít.

Takže jednoho dne jsme si s Lauris opět vyšly na procházku. Šly jsme pěkně po lese a tu najedou Lauris odběhla a začala štěkat a vrčet. Moje reakce byla, že jsem si myslela, že je to ježek a tak jsem to ignorovala. Jenže Laura pořád naléhala, abych šla za ní...tak jsem tedy šla. K mému překvapení Laura objevila mrtvou kočku. Jenže mě velice potěšilo to, že se v ní třeba nevyválela nebo nedej bože mi ji donesla :-(...prostě ji jen vyštěkala, abych o tom věděla. Dost si toho cením a tak jsem Lauru i řádně pochválila.

O pár dnů později jsme si vyrazily na pole. Já jsem byla celá nesvá, protože tohle je místo, kde je Laura ve svém živlu...je tam totiž spousta bažantů a zajíců. Nechala jsem to, ale náhodě a Lauru měla na volno. :-) Najednou v křoví zakokrhal bažant já jsem už viděla, ten Lauřin táhlý krok a našpiclované uši. Zařvala jsem sedni a Laura poslechla ..jednoduše seděla a čekala co já udělám. Bažanta si už pak nevšímala a šlo se dál. Po chvilce zakokrhal další, ale úplně na druhém konci pole. Laura nahodila rychlý běh a mě bylo jasné, že ji neodvolám. Ale zkusila jsem zapískat na trávu v tom momentě se Laura zastavila já dodala ke mě a Laura jako by se nechumelilo šla ke mě. Když jsme se polem vracely domů, tak jsem si všimla zajíce -překvapivě ještě dřív než Lauris :-D. Dala jsem si ji na vodítko a šly jsme směrem k zajíci a já schválně dělalahluk, aby zajíc vyběhl a já viděla reakci Laury. Náhle vyběhl,já řekla sedni..Lauris to nedávalo..protože zajíc byl opravdu blízko, ale poslechla seděla, ale bylo vidět, že by každou chvilku vyrazila. Zajíc zaběhl za kopec a my jsme pokračovaly domů. 

V sobotu jsem jela na zabíjačku k babičce. Laura byla doma. Celý den byl prostě zabíjačkový :-) Laurince jsem přivezla plnou tašku masa a odřezků, takže si večer pěkně pošmákla. Jinak babička plánuje pořízení štěňátka -sice křížence menšího vzrůstu, ale co..lepší tohle než nic. Podle všeho se měla na prcka jet podívat v pondělí, tak jsem zvědavá jak dopadli. Jinak mě potěšila další zpráva. Můj dědeček chodí do místního spolku myslivců (hony a jiné akce..), tak mě napadlo se ho zeptat na jednu dost podstatnou věc kolem výmarky. Zeptala jsem se ho, jestli bych s ní mohla k nim na hony a cvičit ji v místním ,,klubu". Ten mi odpověděl, že určitě mohla a to všema deseti :D. Prý je tam psů málo a další jen shánějí..prý že ikdyž seženou, tak na hony psů není nikdy dost.

V neděli jsme šly na procházku s Bettynkou, Jessi a Annie ven. Měly jít i výmarky Eliška s Bonnie, ale těm to nějak nevyšlo. Holky se pěkně snášely,takže celý den byl bez problémů. šli jsme docela daleko, ale hafanům to očividně nevadilo. :-)

Jinak Elišce gratulujeme k dalšímu šampionovi a to šampionovi PL !!  :-)

Moooc se těšíme na procházku s Majlíkem, Bonouškem, Natánkem ...postupně obvolám naše další kamarády a myslím, že se rádi přidají :-)

Stejně si budeme muset ještě chvilunku počkat, až Lauris dohárá , ale vzhledem k tomu jak to vypadá to bude už brzo! :D